top of page
  • Writer's pictureArtis Silins

Pavedieni - Laima Vaikule

Šoreiz Pavedienos stāsts par latviešu komerciāli visveiksmīgāko popmūzikas izpildītāju Laimu Vaikuli. Par ko Laima bija plānojusi kļūt? Kā viņa nokļuva rokgrupā un uzstājās Melnās jūras kūrortos vēl pusaudzes vecumā? Uz šiem un citiem interesantiem jautājumiem atbildēsim šajā stāstā.


Laima uz citu padomju laiku estrādes mākslinieku fona izceļas ar savu pašnoteikšanos - vēlmi un spēju veidot savas uzstāšanās saskaņā ar savu vīziju, diktējot savu imidžu. Tajā pašā laikā nevar noliegt, ka Laimai dzīvē vairākās epizodēs ir paveicies ar pavērsieniem mūzikas industrijā - taču to arī ir jāprot izmantot.


Ja pirmā sadarbība ar Raimondu Paulu Vaikulei neizvērtās veiksmīga, tad otrreiz viss tika darīts savādāk. Nedaudz vēlāk sapnis par Amerikas iekarošanu bija teju vai ar roku aizsniedzams, kamēr Krievijā Laima kļuva par popmūzikas leģendu jau 1987.gadā, un šo statusu ir saglabājusi joprojām. Arī Latvijas mūzikā Laima Vaikule ir atstājusi paliekošas pēdas, un oficiāli par leģendu atzīta 2019.gadā, kad klajā nāk viņas labāko dziesmu izlase.
Klausies:
Comments


bottom of page